تحلیل نیاز تکنیکی برای افزایش فروش

تحلیل نیاز تکنیکی برای افزایش فروش
تاريخ:بيست و ششم مهر 1400 ساعت 07:43   |   کد : 351   |   مشاهده: 662
فروش حرفه ای با تحلیل نیازها آغاز می شود. هر انسانی نیازهای شخصی دارد که این نیازهای مشخص او را وادار به خرید ...

بازاریابان به عنوان یک توزیع کننده و یا فروشنده محصول، می بایست تکنیک های فروش را برای انجام مهمترین مسئولیت شان به عنوان فروشنده فرا بگیرند.
تا به حال در مطالب گوناگون به بررسی برخی تکنیک ها پرداختیم، در این مطلب نیز قصد داریم یکی دیگر از تکنیک هایی که فراگیری آن برای هر نماینده فروشی لازم است را آموزش دهیم. این تکنیک با نام تحلیل نیاز شناخته می شود.
فروش حرفه ای با تحلیل نیازها آغاز می شود. هر انسانی نیازهای شخصی دارد که این نیازهای مشخص او را وادار به خرید می کند. یکی از تکنیک هایی که یک فروشنده می بایست بر آن مسلط باشد این است که مهم ترین نیازهای مشتری را شناسایی کند و سپس آن ها را متقاعد کند که اگر کالای معرفی شده را بخرند نیازشان مرتفع می شود. در تحلیل نیازها باید به کیفیت، عملکرد و سود محصول برای مشتری توجه داشته باشید؛ چراکه برای مشتریان مهم نیست محصول شما چگونه ساخته شده بلکه آن ها فقط می خواهند بدانند  این محصول چه نیازی از آن ها را برطرف می کند و چه سودی برایشان دارد. 
برخی از نیازهایی که بین اکثر خریداران مشترک است اول قیمت مناسب محصول است، دوم کیفیت مناسب به گونه ای که تأمین کننده سلامت و بهداشت مصرف کنندگان باشد و به نوعی خرید آن هدر دادن هزینه نباشد، سوم ارائه ضمانت نامه برای محصولات است تا مشتریان را از کیفیت محصول مطمئن کرده و حمایت کننده آنان باشد. این نیازهای نام برده شده در بین اکثر خریداران مشابه است. بعد از شناخت نیاز افراد باید بدانید یکی از روش هایی که در شناخت این نیازها به شما کمک می کند، خوب سؤال پرسیدن و گوش دادن به پاسخ هایشان است، اگر این کار را انجام ندهید، نمی توانید کالایتان را به راحتی به فروش برسانید.

 

http://mlmbook.ir/News/1/351
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
  
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها