آشنایی با شرکت باورس

مصاحبه با مدیر عامل شرکت کارآفرینان پیشرو باورس

تاريخ:دوازدهم بهمن 1395 ساعت 06:56   |   کد : 363   |   مشاهده: 388
شرکت کارآفرینان پیشرو باورس به مدیریت آقای رضا محمد حسینی و آدرس وب سایت www.adibavers.ir و با محصولاتی در رسته مواد غذایی مانند انواع ارده، ادویه جات، دمنوش های گیاهی ؛ محصولات آرایشی - بهداشتی ، محصولات فرهنگی و لوازم خانگی در تاریخ 1395/03/05 مجوز فعالیت خود را دریافت کرده است. این شرکت در شهرهای اصفهان- ساری- مشهد دارای شعب فعال است. همچنین مجوز فعالیت این شرکت تا تاریخ 1400/03/05 به مدت 5 سال دارای اعتبار است. در ادامه شما را به خواندن مصاحبه سایت mlmbook با آقای رضا محمد حسینی مدیرعامل این شرکت، در مورد بازاریابی شبکه ای و وضعیت شرکت دعوت می نماییم.

1- لطفا مقداری از سوابق خود در زمینه تجارت و بازاریابی را بیان نمایید؟  

 درخصوص سوابق خودم باید عرض کنم از سال هفتاد بمدت پنج سال در زمینه صادرات محصولات کشاورزی فعال بودم از سال هفتاد و پنج به بعد در چند موسسه فرهنگی در زمینه امور اجرائی مشغول بکار شدم و از سال هفتاد و هشت به بعد تا سال نود و سه مدیر عامل شرکت تعاونی کشت و صنعت بودم تا اینکه در آبان نود و چهار از طرف هیئت مدیره شرکت کارآفرینان پیشرو باورس بعنوان مدیر عامل منصوب و تا کنون خدمت عزیزان این شرکت هستیم.

2- هدف شما از تأسیس شرکت و فعالیت در زمینه بازاریابی شبکه ای چیست ؟

  هدف مدیران ارشد این مجموعه ایجاد اشتغال و خدمت رسانی نوین به عموم مردم و کسب در آمد برای همه اعضاء از بازاریابان گرفته تا کارکنان شرکت می باشد.

3- –به نظر شما یک شرکت بازاریابی شبکه ای موفق چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

  شرکت بازاریابی شبکه ای وقتی موفق است که تعاریف و استاندارهای جهانی این صنعت را دارا باشد.  این تعاریف و استاندارها مجموعه ایست گسترده و مربوط بهم که امیدوارم در سئوالات بعدی بتوانم پاسخ دهم.

4- شرکت شما تا چه اندازه این ویژگی ها را داراست؟

  شرکت باورس در تلاش است تا بتواند با رعایت قوانین موجود و حفظ تمامی مناسباتی که بین شرکت و بازاریابان و همچنین میان دستگاههای نظارتی و شرکت وجود دارد انشاالله به نقطه مطلوبی در جایگاه تعریف شده این نوع کسب و کار دست پیدا کند الحمدالله دراین راه مدیریت و اعضاء همگی متفق القولند و سعی ما دررسیدن به این هدف می باشد.

5- –تفاوت شرکت های بازاریابی شبکه ای با شرکت های هرمی را در چه چیزهایی می دانید ؟

  در شرکت های هرمی همانطور که از نامش مشخص است افراد بشکل هرمی گسترش پیدا می کنند، اما در بازاریابی شبکه ای هدف تشکیل تیم های بازاریابی است و اصل بر توانائی افراد در ایجاد و آموزش بازاریابان در قالب تیم می باشد. در شرکت های هرمی محصول قابل توجه ای وجود ندارد یا اصلا"محصول وجود ندارد، اما در بازاریابی شبکه ای نیاز مصرف کنندگان یا به عبارتی محصولات پر مصرف اصل است. همچنین در نحوه پرداخت پورسانت، طرح درآمدزایی (پلن) نوع ارتباط شرکت با اعضاء و بازاریابان تفاوت های فاحشی بین شرکت هرمی و بازاریابی شبکه ای وجود دارد که توضیح تمامی سر فصل ها در این فرصت میسر نمی باشد.

6- به نظر شما برای اینکه بازاریابان یک شرکت موفق و سالم عمل کنند، شرکت چه برنامه هایی را باید مدنظر داشته باشد؟

 رعایت قوا نین مصوب در کمیته نظارت راهکار بسیار مناسبی است تا شرکت ها بسمت هرمی شدن سوق پیدا نکنند. دستورالعمل اجرایی که مصوب مجلس شورای اسلامی و تأیید شورای محترم نگهبان می باشد. تمامی مواردیکه می بایست در شرکت رعایت گردد بطور مفصل توضیح داده شده که علاوه بر آنها بخشنامه های کمیته عالی نظارت نیز روشنگر راه می باشد؛ لذا شرکتها کافی است تا در چهارچوب قوانین موجود حرکت کنند تا دچار مشکل نشوند.

7- تولید کننده بودن شرکت و ارائه محصولات منحصر به فرد در موفقیت شرکت چه نقشی را دارد؟ و به نظر شما محصولاتی که شرکت ها ارائه می دهند باید چه ویژگی هایی داشته باشند تا شرکت را به اهدافش نزدیک کند؟

  ارائه محصول منحصر بفرد اگر از لحاظ قیمت بتواند با محصول مشابه رقابت نماید بسیار مفید فایده است، اما اگر محصول منحصر بفرد یا برند در انحصار بخواهد از این مزیت در جهت افزایش قیمت استفاده نماید در نهایت به ضرر شرکت و بازاریابان می باشد؛ ولی در بخش تولید علاوه بر نکته فوق می بایست کیفیت تولید شرکت نیز بسیار مورد توجه قرار گیرد که در این صورت تولید کننده بودن شرکت هم از لحاظ اشتغال زایی و هم از لحاظ کسب درآمد برای کل مجموعه امتیاز غیر قابل وصفی می باشد.

8- چه برنامه هایی برای حمایت از مصرف کننده نهایی دارید؟ و این گروه در شرکت شما چه جایگاهی دارند؟

 با ابلاغ طرح سوددهی جدید از طرف بازرگانی تخفیف مصرف کننده بطور مستقیم از قیمت کالا کسر می گردد؛ علاوه بر این کیفیت محصول و سرعت ارسال و تحویل کالا می تواند در جلب رضایت مصرف کننده و حمایت از ایشان نقش مؤثری داشته باشد، چون مصرف کننده نهایی اصل است و رضایت او می تواند رونق کسب و کار بازاریابی شبکه ای را بشکل تصاعدی افزایش دهد. بنابراین تمامی بازاریابان که خود نیز جزء مصرف کنندگان محسوب می شوند و همه مجموعه شرکت باید در جهت ارتقاء رضایت مصرف کنندگان نهایی تلاش کنند.

9- نظرتان در مورد پرداخت پورسانت چیست؟ چه سهمی از سود شرکت باید به این موضوع اختصاص پیدا کند و کدام بخش بیشترین سهم را باید داشته باشد، پورسانت خرده فروشی یا فروش گروه؟

  پورسانت باید بموقع و عادلانه پرداخت شود تا بازاریابان انگیزه لازم جهت فعالیت بیشتر را کسب نمایند، در ضمن طرح سوددهی و پلن پرداخت پورسانت باید بگونه ای معین گردد که خرده فروشان به نسبت با گروه در آمد بیشتری کسب نمایند؛  زیرا خرده فروشان هستند که در کف مجموعه ها مسئولیت پرزنت و فروش کالا را بعهده گرفته اند.

10-  نظرتان در مورد آیین نامه مصوب جدید چیست؟ چه مقدار توانسته خلأهای موجود در زمینه این فعالیت را پر کند؟

  آئین نامه اجرایی در کل مفید است و لازم اما کافی نیست؛ بعنوان مثال در بخش قوانین مربوط به بازاریابان بسیار جامع و کامل است، ولی در مورد نحوه ثبت دفاتر شهرستان ها و بارگذاری کالا در سبد فروش شرکت ها هنوز نقاط ضعفی دیده می شود که انشاالله با کسب تجارب بیشتر اصلاح گردد، اما در مورد خلاءهای موجود باید عرض کنم که تا حد زیادی می توان با تکیه بر این آئین نامه اجرایی خلل موجود را پوشش دادکه هنوز تا رسیدن به کمال مطلوب جای کار دارد.

11- به نظر شما چه مشکلاتی پیش روی این صنعت در کشور ماست و راهکارهای برطرف کردن آن ها چیست؟  

 مشکلات این صنعت بسیار است اما از مهمترین آنها می توان به نگاه منفی مسئولان و عموم مردم به بازاریابی شبکه ای اشاره نمود که این خود از سابقه شرکت های هرمی ایجاد شده است.  افتادن در دام کسانی که بصورت هرمی کارکرده اند و این صنعت را پوششی برای ادامه همان راه می دانند نیز خطر بسیار بزرگی که همواره بازاریابی شبکه ای را تهدید می نماید. همچنین عادت عموم مردم به خرید سنتی و نداشتن آشنایی همگان با صنعت نتورک نیز از مشکلات بزرگ است که بنظر بنده تمامی این موارد با آموزش صحیح و فرهنگ سازی مؤثر قابل حل است.

12- دو تخلف استراتژی فروش و فعالیت در شعب غیر قانونی این روزها خیلی به چشم می خورد، علی رغم اطلاع رسانی های انجام گرفته باز هم شاهد وقوع آن ها هستیم؛ به نظرتان علت ریشه ای وقوع این تخلفات چیست و برای از بین بردن آن ها چه اقداماتی و توسط کدام یک از عناصر فعال در این حرفه باید صورت بگیرد؟

 در مورد استراتژی فروش که تخلفی رایج در این کار است باید بگویم اصلاح طرح سود دهی می تواند مؤثر باشد البته خود شرکتها با آموزش صحیح به لیدرهای بالای جدول تیمها و تبین این معنا که تعیین استراتژی فروش در نهایت می تواند آفتی برای شرکتها شود می توانند از رواج این معضل تا حد زیادی جلوگیری نمایند اما در رابطه با فعالیت بازاریابان در شعب غیر قانونی مراحل ثبت و اخذ مجوز هر چه تسهیل شود مشکل بهتر حل خواهد شد؛ بطوریکه نباید شرکت ها برای اخذ مجوز فعالیت دفاتر خیلی محدودیت داشته باشند، البته نظارت تمامی دستگاه های ذیصلاح بر نحوه عملکرد شعب نیز لازم و واجب است.

13- نقاط ضعف و قوت شرکت خود را چگونه ارزیابی می کنید؟

  شرکت باورس الحمدالله در زمینه طرح سود دهی و همچنین تأمین کالا بخوبی عمل نموده است؛ لکن نقاط ضعفی در تربیت بازاریابان خصوصا" در مراکز استان ها و شهرستاهای دور از پایتخت دارد که در صدد رفع آن هستیم.

14- آینده بازاریابی شبکه ای در ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟

آینده بازاریابی شبکه ای بستگی به عملکرد شرکت ها دارد که اگر این عملکرد خوب و پسندیده باشد آینده کار تضمین است و بالعکس البته داشتن تشکیلات منظمی مانند اتحادیه یا هرگونه سیستمی که این کمبود را پوشش دهد مؤثر خواهد بود.

    

 

 

    

 

http://mlmbook.ir/News/1/363
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
  
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها