آشنایی با شرکت بهترین راه تجارت ویرا

مصاحبه با مدیر عامل شرکت بهترین راه تجارت

مصاحبه با مدیر عامل شرکت بهترین راه تجارت
تاريخ:بيست و ششم فروردين 1396 ساعت 11:12   |   کد : 426   |   مشاهده: 206
شرکت بهترین راه تجارت ویرا به مدیریت آقای داوود رحیمی و آدرس وب سایت bwbmlm.ir و با محصولاتی در رسته گروه مواد غذایی حیوانی و نباتی خام و فرآوری شده ؛ محصولات و مواد آرایشی و بهداشتی، شوینده و پاک کننده ، محصولات گروه محصولات دیجیتال؛ محصولات نساجی و پوشاک؛ محصولات خانگی و محصولات فرهنگی در تاریخ 1394/11/11 مجوز فعالیت خود را دریافت کرده است. این شرکت در شهرهای تهران - جیرفت دارای شعب فعال است. همچنین مجوز فعالیت این شرکت تا تاریخ 1399/11/11 به مدت 5 سال دارای اعتبار است. در ادامه شما را به خواندن مصاحبه سایت mlmbook با آقای داود رحیمی مدیرعامل این شرکت، در مورد بازاریابی شبکه ای و وضعیت شرکت دعوت می نماییم.

1-   لطفا مقداری از سوابق خود در زمینه تجارت و بازاریابی را بیان نمائید.

 اینجانب داوود رحیمی، ورود خود را به دنیای تجارت از یک گروه صنعتی خودروسازی آغاز نموده و پس از کمتر از یکسال باتوجه به خدمات ارزنده و ارائه راهکارهای مدیریتی در جهت اخذ گواهینامه ISO به سمت مدیر کیفیت گروه صنعتی مربوطه نائل آمدم. در گام بعد با ارائه برنامه های زمانبندی خط تولید و استفاده بهینه و حداکثری از توانمندی های گروه مربوطه ظرفیت تولید را به 2 برابر افزایش داده و بعنوان مدیر تولید واحد مربوطه ادامه فعالیت نموده و اولین تجربه خود را در زمینه بازاریابی در همان گروه صنعتی با استفاده از ظرفیت های باالقوه و ارائه پکیج های تشویقی و راهکارهای نوین تجربه نمودم؛ ولیکن به جهت علاقه مندی بسیار زیاد به طراحی و اجرای ساختمان تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته مهندسی معماری گذرانده و پس از ورود به عرصه صنعت ساختمان نسبت به طراحی و اجرای پروژه های مختلف مسکونی- تجاری و راهسازی فعالیت نموده که حاصل و دستمایه قریب به 15 سال فعالیت ساختمانی اینجانب طراحی و اجرای بیش از 6000 واحد مسکونی می باشد.

2-   هدف شما از تأسیس شرکت و فعالیت در زمینه بازاریابی شبکه ای چیست ؟

 برای پاسخ به این سوال می خواهم عنوان کنم چرا فعالیت های شرکتهای هرمی در ایران ممنوع گردید؟ بدون شک از بین دلائل متعدد موجود ، خروج ارز از کشور – تبلیغات دروغین در خصوص کسب و کار و تخریب تولید کنندگان داخلی بیشتر از همه دلائل باعث ممنوعیت فعالیت این شرکت ها گردید. لذا هدف گروه مؤسسین شرکت ( Best Way ) حمایت از تولید داخلی، جلوگیری از خروج ارز ، ایجاد اشتغال و جلوگیری از تبلیغات واهی دروغین از این صنعت می باشد.

3- به نظر شما یک شرکت بازاریابی شبکه ای موفق چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

 محوریت اصلی فعالیت های شرکت های بازاریابی شبکه ای فروش کالا به مصرف کنندگان نهایی توسط بازاریابان شرکت ها می باشد. بنابراین یک شرکت بازاریابی شبکه ای باید در مرحله اول نسبت به ارائه کالایی اقدام نماید که مخاطب عام داشته باشد و در این راستا کیفیت، خدمات پس از فروش و قیمت مناسب کالا از مهمترین فاکتورهای کالای عرضه شده می باشند و در مرحله بعدی سود مناسب و منطقی که شرکت در قبال فروش محصولات به فعالان این صنعت پرداخت می نماید باید به نحوی باشد که هر بازاریاب بنابر فعالیت واقعی خود از آن بهره مند گردد.

4- شرکت شما تا چه اندازه این ویژگی ها را داراست؟

 مطمئنا هدف شرکت Best Way نیز کسب تمام فاکتورها و ویژگی های عنوان شده می باشد. در ابتدای راه هستیم اما نگرش ما از انتخاب کالا ( کیفیت و قیمت ) نحوه آموزش و سرمایه گذاری مؤید نیت شرکت Best Way می باشد.

5- به نظرشما چه اقداماتی فعالیت بازاریابی شبکه ای را مشابه فعالیت شرکت های هرمی جلوه می دهد؟

مهمترین اقدامی که نگرش هرمی ایجاد می کند ، ایجاد دیدگاه پلن درآمدی است یعنی شخص نه بخاطر محصول بلکه به خاطر درآمد آن وارد شرکت می شود. بازاریابان پس از ثبت نام باید وارد پروسه بازاریابی صحیح (خرید کالای مورد نیاز ، تست کیفیت کالای خریداری شده و معرفی کالا به افراد دیگر) گردند. پس از این مرحله است که دیدگاه سودهی ایجاد می شود. خرید اجباری نیز از پیامدهای دیدگاه پلن درآمدی است که به بازاریابان تحمیل می شود و کالا بلا  استفاده می ماند.

 

6-  شما چه راهکارهایی را اجرا کردید که شرکت شما به سمت هرمی شدن پیش نرود ؟

با ارائه آموزشهای لازم کلیه بازاریابان این شرکت دعوت از فرد مورد نظر خود را پس از مصرف محصولی که خودشان مصرف کرده اند شروع می نمایند؛ یعنی پس از رضایتمندی فرد مورد نظر از محصولات شرکت (به لحاظ کیفیت و قیمت ) نحوه فعالیت برای شخص توضیح داده می شود و شخص با اطمینان از کیفیت و قیمت وارد این صنعت می گردد.

7- به نظرشما برای اینکه بازاریابان یک شرکت موفق و سالم عمل کنند، شرکت چه برنامه هایی را باید مد نظر داشته باشد ؟

عوامل شخصی بسیار زیادی در عملکرد بازاریابان دخیل می باشد و این سیاست گذاری شرکت می باشد که می تواند خط مشی مناسبی را برای نیل به اهداف بازاریاب مشخص نماید که از اهم این اقدامات می توان موارد ذیل را نام برد:

1-  آموزش صحیح بازاریابی و تأکید بر آموزش فروش و نه عضوگیری؛

2-  نحوه آموزش سیستم دعوت بر اساس رویای فروش نباشد؛

3-  عدم خرید اجباری؛

4-  کنترل دقیق بر کیفیت محصولات عرضه شده؛

5-  ارائه آموزش و راهکارهای نوین بازاریابی دیجیتالی به بازاریابان.

8- تولید کننده بودن شرکت و ارائه محصولات منحصربه فرد در موفقیت شرکت چه نقشی دارد؟ و به نظرشما محصولاتی که شرکت ها ارائه می دهند باید چه ویژگی هایی داشته باشند تا شرکت را به اهدافش نزدیک کند ؟

تولید کننده بودن شرکت بازاریابی شبکه ای کمک شایانی بر تعدیل قیمت کالا می نماید ولی تضمینی برای کیفیت کالا نخواهد داشت، لذا ارائه محصولات یونیک و با کیفیت اعتبار و عمر شرکت را افزایش می دهد، چون محصول منحصر به فرد خریداران را نسبت به شرکت وفادار می کند و خریدار را به مشتری ثابت تبدیل می کند.

9- چه برنامه هایی برای حمایت از مصرف کننده نهایی دارید ؟ و این گروه در شرکت شما چه جایگاهی دارند ؟

مصرف کننده مهمترین رکن یک تجارت است و سود هر تجارت در قبال فروش آن می باشد برای داشتن سود بیشتر نیاز به فروش بیشتر می باشد و فروش بیشتر از رضایت مشتری حاصل می شود. بنابراین ارتباط با مشتری و پیگیری محصول و حصول اطمینان از رضایت  مشتری  الویت  کاری  شرکت Best Way می باشد و تمامی اهداف شرکت در مسیر جلب رضایت مشتری و وفادار نگه داشتن اوست. باتوجه به اینکه محوریت فروش کالا در بازاریابی شبکه ای با کالا مصرفی می باشد، بنابراین محصولات مورد نیاز مصرف کننده باید از قیمت و کیفیت مناسب برخوردار باشد.

10- نظرتان در مورد پرداخت پورسانت چیست؟ چه سهمی از سود شرکت باید به این موضوع اختصاص پیدا کند و کدام بخش بیشترین سهم را باید داشته باشد، پورسانت خرده فروشی یا فروش گروه ؟

وقتی محصولی بدون طی کردن واسطه های مختلف و نیز بدون هزینه تبلیغات به دست مصرف کننده می رسد طبیعتاً درصد قابل توجهی از هزینه های تحمیلی کالا که در نهایت بر گُرده مصرف کننده سنگینی می کند کسر می گردد و باتوجه به اینکه عامل ایجاد این کاهش هزینه بازاریاب می باشد ، کاملا منطقی و طبیعی است که بخشی از این هزینه کاهش یافته به وی تعلق بگیرد.

میزان سهم بازاریاب یا سود پلن به میزان سود کالا دارد و نمی توان درصد ثابتی برای این مسئله در نظر گرفت ولی به جهت ایجاد اشتیاق خرید برای مصرف کننده نهایی پرداخت پورسانت خرده فروشی به نسبت سایر پورسانت ها باید بیشتر باشد.

11- نظرتان در مورد آیین نامه مصوب جدید چیست ؟ چه مقدار توانسته خلاء های موجود در زمینه این فعالیت را پر کند؟

 یک قدم بسیار بزرگ به سمت بازاریابی حقیقی و استاندارد جهانی برداشته شده و مسلماً در ادامه مسیر با کسب تجربیاتی که بصورت عملی کسب می شود تا حدود زیادی مشکلات موجود حل خواهد شد.

12- به نظر شما چه مشکلاتی پیش روی این صنعت در کشور ماست و راهکارهای برطرف کردن آنها چیست؟

 یکی از مشکلات این صنعت اعمال سلیقه های شخصی افراد غیر متخصص می باشد. بهتر و بهینه است کسانی که در این زمینه تدوین سیاست و اعمال نظر می کنند تجربه لازم را در این صنعت دارشته باشند؛ چرا که  این مسئله منجربه اعمال آزمون و خطا و آسیب های جبران ناپذیر و از دست رفتن انرژی و هزینه های  بسیاری می گردد که راه حل این مسئله استفاده از متخصصین و افراد بنام بین المللی برای ایجاد بستر مناسب و صحیح می باشد.

13- دو تخلف استراتژی فروش و فعالیت در شعب غیر قانونی این روزها خیلی به چشم می خورد، علی رغم اطلاع رسانی های انجام گرفته باز هم شاهد وقوع آنها هستیم، به نظرتان علت ریشه ای وقوع این تخلفات چیست و برای از بین بردن آنها چه اقداماتی و توسط کدام یک از عناصر فعال در این حرفه باید صورت بگیرد ؟

پیش تر در خصوص مبحث استراتژی فروش توضیح داده شد که تا حدودی آموزش صحیح می تواند به عدم انجام این فعل کمک نماید. استراتژی فروش پنهان که در برخی پلن های درآمدی بازاریاب را به خرید بیش از نیاز ترغیب می نماید که با اصلاح طرح های  درآمدی  مطابق چک  لیست کمیته محترم نظارت این  استراتژی  می تواند کنترل گردد یعنی اگر طرح درآمدی بدون هیچ گونه پیش شرطی قسمت قابل توجهی از سود کالا را به پورسانت خرده فروشی اختصاصی دهد. بازاریاب با میل و اراده شخصی خود اقدام به خرید خواهد کرد، کما اینکه همیشه جهت عدم انجام یک ناهنجاری ابتدا باید در خصوص آن اطلاع رسانی عمومی گردد تا نسبت به آن آگاهی پیدا شود. پس از گذشت یک دوره 5 ساله از فعالیت شرکت های مجاز هنوز شبکه های سیما و برخی از نهادهای دولتی نسبت به این صنعت دید منفی دارند و این دید منفی مانع از اصلاح رسانی به مخاطبین آینده این صنعت می باشد.

14- بازاریابان بیشتر با چه مشکلاتی درگیر هستند و از نظرشما نقش شرکت ها در ایجاد این مشکلات به چه میزان است؟

بزرگترین معضل اشخاصی که وارد این حرفه می شوند خلاء در ایجاد دیدی صحیح و درست از این صنعت می باشد که منجر به نا امیدی و رهاکردن این حرفه می گردد و نبود آموزش مدون و دپارتمان آموزشی قابل کنترل در شرکت ها به این مشکل دامن می زند.

15- نقاط ضعف و قوت شرکت خود را چگونه ارزیابی می کنید ؟

 تنها نقطه ضعف شرکت کم بودن سابقه فعالیت آن می باشد که این مسئله نیز به نوبه خود یک نقطه مثبت ارزیابی می گردد؛ چرا که اشتباهات و آزمون و خطایی که طی این 5 سال توسط شرکت های دیگر انجام گردیده بصورت تجربی به این شرکت منتقل و از تکرار مجدد آنها جلوگیری بعمل می آید. نقاط قوت شرکت ما کیفیت برتر محصولات، قیمت مناسب، ارسال سریع کالا، سود دهی منطقی در تمام لایه های مجموعه و آموزش قدرتمند مبتنی بر اصول اصلی بازاریابی جهانی می باشد . همچنین ایجاد بستری ایده آل برای اولین بار در ایران  جهت  پیوند  صنعت  نتورک مارکتینگ با صنعت  دیجیتال مارکتینگ  نیز از نقاط بالقوه   شرکت  Best Way  می باشد که به زودی این بستر رونمایی می گردد.

16-  آینده بازاریابی شبکه ای در ایران را چگونه ارزیابی می کنید ؟

 صنعت بازاریابی شبکه ای نه تنها در ایران بلکه در جهان به سرعت روبه گسترش است تمام آمال و آرزوی شرکتهای تولید کننده فروش محصولاتشان با حذف واسطه و کسر هزینه تبلیغات است و اطلاع رسانی دقیق و واقعی از محصولات بدون مصرف آن نیز برای مصرف کننده بسیار خوشایند است؛ کمااینکه با سیاست های آئین نامه اصلاحی، صنعت بازاریابی شبکه ای می تواند بازوی قدرتمند حمایت از تولید داخل باشد. لذا هرروز گرایش بیشتری به این صنعت ایجاد می شود و در نهایت شرکت هایی که به این صنعت اعتماد نکنند در برابر شرکت های بازاریابی شبکه ای بازنده خواهند بود.

17- شرکت شما در پنج سال آینده در چه جایگاهی قرار گرفته ؟ آیا چشم اندازی برای آینده خودتان ترسیم کردید و چه برنامه ریزی هایی برای رسیدن به جایگاه مورد نظرتان انجام داده اید ؟

 قطعاً یکی از ارکان اصلی فعالیت در صنعت بازاریابی شبکه ای ترسیم چشم انداز بلند مدت آن می باشد و چشم اندازی که شرکت Best Way برای خود ترسیم نموده قرار گرفتن در لیست 5 شرکت برتر سال 1400 خواهد بود و لازمه رسیدن به این مقصود استفاده از خلاقیت و ایده های نوین در این صنعت می باشد قطعا تبدیل ایده های این شرکت به عملکرد، مبین این برنامه ریزی خواهد بود.

18- توصیه شما به افرادی که می خواهند در این زمینه سرمایه گذاری کنند، چیست ؟

  ظهور و ورود شرکتهای جدید به این صنعت باعث ایجاد انگیزه و فضای رقابتی بین کلیه شرکتها می گردد، لذا مجموعه Best Way از ورود شرکتهای جدید استقبال می نماید ولی افرادی که می خواهند در این صنعت سرمایه گذاری کنند حتما باید کلیه ابعاد فنی و اجرایی این شغل را آنالیز نمایند چرا که پس از تاسیس یک شرکت بازاریابی شبکه ای ، موسسین بیشتر از آنکه نسبت به آینده شغلی خودشان نگران باشند باید در قبال جوانانی که به آنها اعتماد می نمایند نگران باشند، چرا که عدم موفقیت یک شرکت باعث ناکامی و سرخوردگی همین جوانان می گردد.

19- نظرشما راجع به سایت mlm چیست و آیا مطالب آن را مطالعه کردید ؟

  باتوجه به فضای منفی اجتماعی نسبت به صنعت بازاریابی شبکه ای و عدم دسترسی به منابع قابل اعتماد و بدون اغماض، قطعاً فعالیت رسانه ای سایت mlm بسیار ارزشمند و مفید می باشد چه بسا در منبع معتبری برای آشنایی با این صنعت می باشد.

 

 

http://mlmbook.ir/News/1/426
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
  
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها