مدیرعامل شرکت بازاریابان خاک اهورایی

مصاحبه با آقای رامبد طاعتی، مدیرعامل شرکت بازاریابان خاک اهورایی

تاريخ:دوم آبان 1395 ساعت 07:03   |   کد : 59   |   مشاهده: 237
شرکت بازاریابان خاک اهورایی به مدیر عاملی آقای رامبد طاعتی و آدرس وب سایت www.livedsa.net و با محصولاتی در رسته مواد غذایی، مجوز فعالیت خود را در تاریخ 95/04/13 با مدت اعتبار 5 سال اخذ نموده است.

مصاحبه با آقای رامبد طاعتی،  مدیرعامل شرکت بازاریابان خاک اهوراییشرکت بازاریابان خاک اهورایی به مدیر عاملی آقای رامبد طاعتی و آدرس وب سایت www.livedsa.net و با محصولاتی در رسته مواد غذایی، مجوز فعالیت خود را در تاریخ 95/04/13 با مدت اعتبار 5 سال اخذ نموده است.

 

1- لطفاً مقداری از سوابق خود در زمینه تجارت و بازاریابی را بیان نمائید؟

بنده رامبد طاعتی هستم، در رشته مهندسی نرم افزار تحصیل کردم، فعالیت های زیادی در زمینه برنامه نویسی و تولید نرم افزار انجام دادم، نرم افزارهای زیادی تولید کردم، چه به صورت گروهی و چه به صورت انفرادی. در شرکت های بزرگی جهت تولید نرم افزار فعالیت داشتم که برنامه هایی از جمله ۱۸۱۸ شارژینگ آنلاین، توزین بنادر شمال کشور، حکمت کارت نیروهای مسلح، برنامه دفاتر اسناد رسمی کاتب برخی از تولیدات آن ها بوده که بنده افتخار داشتم عضوی از گروه برنامه نویسی یا مدیریتی آن باشم و برنامه بهره وری برای اولین بار در یکی از شرکت های زیر مجموعه ایران خودرو، برنامه کنترل ردیابی محصول در گروه صنعتی برنز، اتوماسیون صنعتی، کنترل و مدیریت برنامه تکمیل مهر، اتوماسیون اداری و CRM تکمیل مهر، نرم افزار مدیریت دانش و مدیریت پروژه، شرکت تجاری سازی و طراحی چارت و Workflow شرکت های تکمیل مهر و تجاری سازی و بسیاری کارهای دیگر که در حوزه نرم افزار انجام داده ام و فکر کنم خیلی در حوصله این جمع نمی باشد.

 

اما در زمینه بازاریابی شبکه ای تقریباً از سال ۱۳۷۸ با بازاریابی شبکه ای آشنا شدم و از آن جایی که کنجکاو بودم تا نحوه کار آن ها را درک کنم تقریباً آشنایی کاملی با آن ها پیدا کردم و با توجه به تجربه برنامه نویسی که داشتم به لطف خدا توانستم Plan و plan معکوس را تقریباً بطور کامل متوجه شوم و یاد بگیرم.

 

از آن زمان دلم می خواست بتوانم یک سیستم بازاریابی شبکه ای بی نقص داشته باشم، تحقیقات زیادی کردم و به لطف یکی از دوستان با شرکت amway آشنا شدم و توانستم در آن شرکت جایگاه بزنم اما با توجه به این که من یک ایرانی هستم جایگاه توسط یکی از دوستانم که درخارج از کشور فعالیت داشت برای من ایجاد شد و من در دوره های آن شرکت کردم. در آن جا مفاهیم جدیدی از بازاریابی شبکه ای را یاد گرفتم و فهمیدم چرا سیستم های هرمی در کشور غیرقانونی اعلام شدند، این سیستم ها (هرمی) در همه جا غیرقانونی هستند و فهمیدم راه و روش درست کجاست.

 2- هدف شما از تأسیس شرکت و فعالیت در زمینه بازاریابی شبکه ای چیست؟

ایجاد کسب و کار حلال و سالم برای هموطنان عزیز چرا که ایرانی لایق بهترین هاست.

 

3- به نظر شما یک شرکت بازاریابی شبکه ای موفق چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

اول باید قانونی باشد زیرا به لطف وزارت صنعت و معدن، کمیته نظارت تا حد زیادی مشکلاتی که ممکن است جهت فعالیت این گونه شرکت ها ایجاد شود در همان اول و قبل از ارائه پروانه کسب جلوگیری خواهد کرد و در حل آن ها کمک خواهند کرد.

دوم بنده به شخصه با توجه به این که در فروش مستقیم تحقیقات زیادی انجام دادم، محصول محور بودن یک شرکت را از مهمترین اولویت های آن می دانم که محصول خوب با قیمت مناسب و با شرایط ایده آل به دست مشتری برسد، پس محصول خوب با قیمت مناسب دومین ویژگی یک شرکت موفق می باشد.

سوم پلن درآمد زایی یک شرکت موفق باید شفاف و قابل قبول باشد و رؤیا نفروشد.

چهارم طرز تفکر و شخصیت صاحبان کسب کار و همچنین سوابق کاری آنان و میزان آشنایی با این صنعت تأثیر زیادی در پیشرفت و آینده شرکت موفق دارد.

4- شرکت شما تا چه اندازه این ویژگی ها را داراست؟

به نظر بنده شرکت ما نه تنها تمام این ویژگی ها را داراست بلکه کمی فراتر هم رفته است که برایتان کمی شرح می دهم.

منتهی باید قبل از ادامه این مبحث در همین جا از همسرم کمال تشکر و قدردانی را داشته باشم چرا که بدون پشتیبانی ها و همراهی های همسرم و همچنین حمایت های او در این راه دشوار هرگز موفق نمی شدم این کسب و کار را راه بیاندازم.

همچنین باید از پدر بزرگوارم و همچنین سایر اعضای خانواده مهربانم تشکر و قدردانی کنم که با راهنمایی های خود راه را برای پیشرفت بنده هموار کردند. پدرم الگوی موفقیت و استواری بنده بوده و هست.

خوشبختانه در این راه توانستم از راهنمایی های بسیار دکتر عبدالحمید ابراهیمی پدر بازاریابی ایران و بنیان گذار رشته بازاریابی در ایران و همچنین مهندس رامین طاعتی پدر بزرگوارم بسیار بهره مند شوم و ایشان همیشه به بنده لطف داشته و دارند.

بنده فکر می کنم دانشی که از سیستم های جهانی پیدا کردم و علمی که پدرم و دکتر عبدالحمید ابراهیمی در اختیار بنده قرار دادند باعث شد که به فکر راه اندازی این سیستم در کشور عزیزم ایران اسلامی باشم.

و اما در باره ساختار این شرکت باید بگم که به لطف خدا فکر می کنم بهترین ساختار را داریم؛ زیرا در رابطه با تأمین کالا و انبار ها با شرکت توسعه بازرگانی درسا قرارداد همکاری انعقاد کردیم که این شرکت متشکل است از آقایان مهندس محبوبی (صاحب شرکت اشی مشی و چندین گروه کارخانجات دیگر)، مهندس سریری (صاحب شرکت ساوین) که این خود پشتوانه ای بسیار قوی در امر محصول، انبار و توزیع محصول می باشد.

همچنین در رابطه با امور حقوقی و قراردادی مربوط به شرکت بازاریابان خاک اهورایی همسرم که فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه تهران می باشد و با توجه به ارتباطات بسیار گسترده ای که با شرکت های حقوقی دارند تمامی امور حقوقی شرکت را عهده دار می باشند.

در رابطه با امور مالی خواهرم که جزو حسابداران خبره می باشند و ایشان نیز ارتباطات بسیار مؤثری دارند، عهده دار کلیه امور مالی مربوط به شرکت شده اند.

5- به نظر شما چه اقداماتی فعالیت بازاریابی شبکه ای را مشابه فعالیت شرکت های هرمی جلوه می دهد؟

هر جا که رؤیا فروشی شود، هرجایی که عده ای که بیشتر زحمت می کشند کمتر از عده ای که زحمت نمی کشند ببرند.

راحت تر بگویم هرجایی که عدالت رعایت نشود.

 

6- شما چه راه کارهایی را اجرا کردید که شرکت شما به سمت هرمی شدن پیش نرود؟

در شرکت ما همانطور که اطلاع دارید پلن درآمد زایی بسیار شفاف است و برای همه در هرجای این ساختار یکسان و مشابه است.

همچنین سعی کردیم در طراحی پلن عدالت اسلامی را مدنظر قرارداده و قوانین زیبای اسلامی را نیز در آن رعایت کنیم.

از طرفی طرح درآمد زایی شرکت به تأیید کمیته نظارت رسیده و این خود باعث می شود شرکت نتواند به سوی هرمی شدن سوق پیدا کند و البته از تمام این ها بگذریم مگه با وجود تیم فنی و توانمند بازرسی این امکان وجود دارد شرکتی هرمی شود؟؟

7- به نظر شما برای اینکه بازاریابان یک شرکت موفق و سالم عمل کنند، شرکت چه برنامه هایی را باید مدنظر داشته باشد؟

اول آموزش، آموزش در همه کار مهم است از ساده ترین کار تا تخصصی ترین کارها نیاز به آموزش دارد. آموزش درست، باعث همرنگی گروه آموزش دیده شده و باعث می گردد کسب و کار به صورت علمی و با هدف و صداقت پیش برود. ما هم، در رابطه با آموزش برنامه های بسیاری در پیش داریم که قطعاً در این راه از راهنمایی ها و کمک های دکتر ابراهیمی استفاده خواهیم کرد. آقای دکتر ابراهیمی نیز به ما لطف کرده اند و تا به این لحظه جهت ایجاد برنامه های آموزشی در کنار ما بوده اند و امیدواریم که همچنان مورد لطف ایشان قرار داشته باشیم. همچنین مفتخریم در این راه از تجربیات آقای مهندس شاهین رفیعی هم که زمان زیادی را در این عرصه فعالیت داشتند استفاده کنیم. بازاریاب ها باید در رابطه با راه و روش بازاریابی، فروش، پرزنت، زبان بدن، آواشناسی و … به صورت علمی اطلاعات داشته باشند تا بتوانند در هنگام مذاکره مدیریت خوبی نسبت به اوضاع و روند مذاکره داشته باشند.

دوم عدالت محوری، سیستم باید به صورت عدالت محور و طبق قانون پیش برود، قانون برای همه صادق است و نباید در اجرای قانون تفاوتی قائل شد.

سوم راستگویی و درست اندیشی که فکر نمی کنم این کار نیازی به توضیح داشته باشد و همه مفهوم آن را بخوبی می فهمیم.

8- تولید کننده بودن شرکت و ارائه محصولات منحصر به فرد در موفقیت شرکت چه نقشی را دارد؟ و به نظر شما محصولاتی که شرکت ها ارائه می دهند باید چه ویژگی هایی داشته باشند تا شرکت را به اهدافش نزدیک کند؟

با تولید کننده بودن شرکت بازاریابی شبکه ای خیلی مخالف هستم زیرا قطعاً تولیدات خود را نسبت به سایر تولید کنندگان ترجیح می دهند حتی اگر محصولات سایر تولید کنندگان از کیفیت و قیمت بهتری برخوردار باشد. و کلی سوال بوجود می آید که آیا بجای محصول نامرغوب (از لحاظ قیمت و یا کیفیت) که ممکن در شرکت بنده تولید می شود حاضرم محصول مرغوب یا مرغوب تر یک شرکت دیگر را جایگزین کنم؟ آیا با این کار می توان به بالندگی کشور کمک کرد؟ آیا می توان با این روش باعث رونق اقتصادی و کسب و کار گردید؟ آیا این کار کمک به سایر صنایع کشور می شود؟؟؟ از نظر بنده جواب همه این سؤالات خیر است.

امیدوارم که قاطعانه در این باره تصمیم درستی اتخاذ گردد.

9- چه برنامه هایی برای حمایت از مصرف کننده نهایی دارید؟ و این گروه در شرکت شما چه جایگاهی دارند؟

مصرف کنندگان نهایی دلیل بقا و رشد شرکت هستند، منطقاً ما نیاز به حمایت مصرف کنندگان نهایی داریم، باید جایگاه شرکت بازاریابان خاک اهورایی را نزد مصرف کنندگان نهایی بدست بیاوریم و برای رسیدن به این هدف نیاز به محصولات خوب با قیمت مناسب و همچنین خدمات شایسته خواهیم داشت.

10- نظرتان در مورد پرداخت پورسانت چیست؟ چه سهمی از سود شرکت باید به این موضوع اختصاص پیدا کند و کدام بخش بیشترین سهم را باید داشته باشد، پورسانت خرده فروشی یا فروش گروه؟

از نظر بنده پورسانت یا همان سود شراکتی یا پرداخت وجه در قبال عملی بسیار مناسب است و باعث رضایت همه می شود، هم شرکت که بابت کار انجام شده هزینه ای را می پردازد و هم بازاریاب که در ازای کار انجام شده هزینه ای را دریافت می کند، در شرکت های بازاریابی شبکه ای حصول درآمد خرده فروشی می باشد؛ پس قطعاً باید پورسانت خرده فروشی سود بیشتری را دارا باشد که در پلن درآمد زایی شرکت بازاریابان خاک اهورایی این امر به خوبی رعایت شده است.

11- نظرتان در مورد آیین نامه مصوب جدید چیست؟ چه مقدار توانسته خلأهای موجود در زمینه این فعالیت را پر کند؟

برخی از قوانین بسیار خوب است اما برخی از قوانین از نظر بنده نیاز به بازبینی دارند، مهمتر از قوانین آموزش و اطلاع رسانی های همگانی است.

مطمئن هستم به مرور زمان قوانین تغییر خواهند کرد و بهینه می شوند و امیدوارم همه شرکت ها قوانین را بصورت تمام و کمال به خوبی اجرا کنند.

12- به نظر شما چه مشکلاتی پیش روی این صنعت در کشور ماست و راهکارهای برطرف کردن آن ها چیست؟

اولاً متأسفانه هنوز مرجع رسمی در رابطه با آموزش بازاریابی شبکه ای وجود ندارد و امیدوارم دانشگاه های کشور نیز به این عرصه ورود کنند و رشته ها و دوره هایی را بصورت آکادمیک در رابطه با بازاریابی شبکه ای برگزار کنند.

دوماً مراحل ثبت شرکت و کسب مجوز در حال حاضر بسیار دشوار و طاقت فرسا هست که امیدوارم آن هم به یاری دولت محترم حل شود. چند مورد از نظر بنده نیاز به اصلاح دارد یکی اینکه بازاریاب ها می بایست بتوانند به نام خود در چند شرکت ثبت نام کنند؛ زیرا در حال حاضر هستند کسانی که با نام خود و فامیل و یا … در چند شرکت فعالیت می کنند و این امر ردیابی و پیگیری ها را برای بازرسی محترم منطقاً دشوار می کند و به نظر بنده آزادی عمل برای بازاریاب بهتر است تا دور خوردن شرکت و مسئولین.

سوماً در حال حاضر فقط ۲۰ شرکت هستیم و این یعنی انحصار. به نظر بنده انحصار می تواند کیفیت و رقابت را خراب کند.

13- دو تخلف استراتژی فروش و فعالیت در شعب غیر قانونی این روزها خیلی به چشم می خورد، علی رغم اطلاع رسانی های انجام گرفته باز هم شاهد وقوع آن ها هستیم؛ به نظرتان علت ریشه ای وقوع این تخلفات چیست و برای از بین بردن آن ها چه اقداماتی و توسط کدام یک از عناصر فعال در این حرفه باید صورت بگیرد؟

فعالیت در شعب غیرقانونی که خب همانطور که فرمودید غیرقانونی است و می بایست طبق قانون با آن ها برخورد شود و فکر کنم این موضوع به سازمان ثبت شرکت ها بر می گردد و حتی در صلاحیت بنده نیست که در این رابطه نظر بدهم.

اما در رابطه با استراتژی های فروش به لطف خدا کمیته نظارت و تیم بازرسی به صورت مستمر نظارت های خود را دارند اما امیدوارم کمی دانش عمومی و راهکار های آن را بیشتر از طریق سایت های مرجع آموزش دهیم، زیرا استراتژی فروش فقط یک استراتژی است و درستی و غلط بودن آن به خود فرد بر می گردد، ممکن است یکی با این استراتژی موفق شود و یکی به خاک سیاه بنشیند. اما اگر آگاهی همه در این باره بیشتر شود آنگاه همه می توانند درست و بدون مشکل استراتژی کارآمدی را برای خود انتخاب کنند.

 

14- بازاریابان بیشتر با چه مشکلاتی درگیر هستند و از نظر شما نقش شرکت ها در ایجاد این مشکلات به چه میزان است؟

اکثرا بازاریاب دچار سردرگمی ای شده اند به نام بازار سرد و بازار گرم، به نظر بنده این بازارها درست نیست و بازاریاب باید همان طور که از اسمش پیداست راهی برای فروش محصول پیدا کند اما برای فروش محصول ابتدا باید از کیفیت و قیمت آن اطمینان حاصل کرد منطقاً فروش محصول هزار تومانی به قیمت دوهزار تومان کار سختی است مگر فروش آن به افرادی که به ما به اندازه کافی اعتماد دارند که به این افراد بازار گرم گفته می شود. به همین علت به نظر بنده شرکت ها باید محصولات را جوری در اختیار بازاریابان قرار دهند که هم از نظر قیمت و هم از نظر کیفیت حرفی برای گفتن داشته باشند.

بازاریاب ها باید در رابطه با راه و روش بازاریابی، فروش، پرزنت، زبان بدن، آواشناسی و … به صورت علمی اطلاعات داشته باشند تا بتوانند در هنگام مذاکره مدیریت خوبی نسبت به اوضاع و روند مذاکره داشته باشند و این وظیفه شرکت هاست تا راهی برای دست یابی درست به این اطلاعات و یا آموزش ها را در اختیار بازاریابان خود قرار دهند.

15- نقاط ضعف و قوت شرکت خود را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی سخت است که بتوانم نقاط ضعف شرکت خودم را بیان کنم چون قطعاً اگه نقطه ضعفی پیدا کنیم بلافاصله آن را رفع می کنیم.

بازاریابی شبکه ای علمی نوین و جدید است و پیامبر اعظیم الشان فرمودند ” اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد” و ما این علم را به صورت اسلامی و درست در اختیار خواهیم گرفت و مطئن باشید با استناد به فرمایشات مقام معظم رهبری تمام نقاط ضعف خود را به قوت تبدیل خواهیم کرد.

شعار ما نیز این است: با هم برای این وطن، حالا که به لطف مقام معظم رهبری و دولت اسلامی راه برای ورود به عرصه بازاریابی شبکه ای برای ما هموار گردیده باید با همدلی و همراهی بتوانیم به موفقیت های بزرگی دست یابیم و با کمک هم به شعار اقتصاد مقاومتی جامعه عمل بپوشانیم انشاالله.

 

 

16- آینده بازاریابی شبکه ای در ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟

بی شک آینده روشن در انتظار این صنعت است و بازاریابان خاک اهورایی به عنوان اولین شرکت فروش مستقیم سعی می کند نقش مورد قبول و همه پسندی را در این عرصه ایفا کند.

 

17- شرکت شما در پنج سال آینده در چه جایگاهی قرار گرفته؟ آیا چشم اندازی برای آینده خودتان ترسیم کردید و چه برنامه ریزی هایی برای رسیدن به جایگاه مورد نظرتان انجام داده اید؟

به لطف خدا، مقام معظم رهبری و دولت اسلامی قطعاً چشم انداز خوبی برای خانواده بازاریابان خاک اهورایی وجود خواهد داشت همچنین امید است با همدلی و همراهی همه اعضا و مسئولین بتوانیم به موفقیت های بزرگی دست یابیم و با کمک هم به شعار اقتصاد مقاومتی جامعه عمل بپوشانیم انشاالله.

 

18- توصیه شما به افرادی که می خواهند در این زمینه سرمایه گذاری کنند چیست؟

امیدوارم هر کسی که می خواهد به این صنعت وارد شود اولاً: سابقه نتورکر بودن داشته باشد، دوماً: به ارزشهای اسلامی و انسانی پایبند باشد و برای رفاقت بیاید نه رقابت.

 

 

19- نظر شما راجع به سایت mlm چیست و آیا مطالب آن را مطالعه کردید؟

 

با توجه به این که این سایت سایت اصلی بازرسی می باشد و در سایت کمیته نظارت نیز لینک دارد باید خیلی قوی تر و پر محتوی تر باشد.

این سایت از نظر بنده قرار نیست سایت رسانه ای باشد و باید بیشتر سایت آموزشی و بازرسی باشد. باید در این سایت امکان گفتمان بین شبکه ای به وجود بیاید، باید همه بتوانند در این سایت آزادانه نظر بدهند و حتی همدیگر را به چالش بکشند. به این شکل میتوان از دیدگاه های همه خبر دار شد، نقاط ضعف را شناسایی کرد و برای رفع و ترمیم آن اقدام کرد.

شرکت بازاریابان خاک اهورایی به مدیر عاملی آقای رامبد طاعتی و آدرس وب سایت www.livedsa.net و با محصولاتی در رسته مواد غذایی، مجوز فعالیت خود را در تاریخ 95/04/13 با مدت اعتبار 5 سال اخذ نموده است.

 

1- لطفاً مقداری از سوابق خود در زمینه تجارت و بازاریابی را بیان نمائید؟

بنده رامبد طاعتی هستم، در رشته مهندسی نرم افزار تحصیل کردم، فعالیت های زیادی در زمینه برنامه نویسی و تولید نرم افزار انجام دادم، نرم افزارهای زیادی تولید کردم، چه به صورت گروهی و چه به صورت انفرادی. در شرکت های بزرگی جهت تولید نرم افزار فعالیت داشتم که برنامه هایی از جمله ۱۸۱۸ شارژینگ آنلاین، توزین بنادر شمال کشور، حکمت کارت نیروهای مسلح، برنامه دفاتر اسناد رسمی کاتب برخی از تولیدات آن ها بوده که بنده افتخار داشتم عضوی از گروه برنامه نویسی یا مدیریتی آن باشم و برنامه بهره وری برای اولین بار در یکی از شرکت های زیر مجموعه ایران خودرو، برنامه کنترل ردیابی محصول در گروه صنعتی برنز، اتوماسیون صنعتی، کنترل و مدیریت برنامه تکمیل مهر، اتوماسیون اداری و CRM تکمیل مهر، نرم افزار مدیریت دانش و مدیریت پروژه، شرکت تجاری سازی و طراحی چارت و Workflow شرکت های تکمیل مهر و تجاری سازی و بسیاری کارهای دیگر که در حوزه نرم افزار انجام داده ام و فکر کنم خیلی در حوصله این جمع نمی باشد.

 

اما در زمینه بازاریابی شبکه ای تقریباً از سال ۱۳۷۸ با بازاریابی شبکه ای آشنا شدم و از آن جایی که کنجکاو بودم تا نحوه کار آن ها را درک کنم تقریباً آشنایی کاملی با آن ها پیدا کردم و با توجه به تجربه برنامه نویسی که داشتم به لطف خدا توانستم Plan و plan معکوس را تقریباً بطور کامل متوجه شوم و یاد بگیرم.

 

از آن زمان دلم می خواست بتوانم یک سیستم بازاریابی شبکه ای بی نقص داشته باشم، تحقیقات زیادی کردم و به لطف یکی از دوستان با شرکت amway آشنا شدم و توانستم در آن شرکت جایگاه بزنم اما با توجه به این که من یک ایرانی هستم جایگاه توسط یکی از دوستانم که درخارج از کشور فعالیت داشت برای من ایجاد شد و من در دوره های آن شرکت کردم. در آن جا مفاهیم جدیدی از بازاریابی شبکه ای را یاد گرفتم و فهمیدم چرا سیستم های هرمی در کشور غیرقانونی اعلام شدند، این سیستم ها (هرمی) در همه جا غیرقانونی هستند و فهمیدم راه و روش درست کجاست.

 2- هدف شما از تأسیس شرکت و فعالیت در زمینه بازاریابی شبکه ای چیست؟

ایجاد کسب و کار حلال و سالم برای هموطنان عزیز چرا که ایرانی لایق بهترین هاست.

 

3- به نظر شما یک شرکت بازاریابی شبکه ای موفق چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

اول باید قانونی باشد زیرا به لطف وزارت صنعت و معدن، کمیته نظارت تا حد زیادی مشکلاتی که ممکن است جهت فعالیت این گونه شرکت ها ایجاد شود در همان اول و قبل از ارائه پروانه کسب جلوگیری خواهد کرد و در حل آن ها کمک خواهند کرد.

دوم بنده به شخصه با توجه به این که در فروش مستقیم تحقیقات زیادی انجام دادم، محصول محور بودن یک شرکت را از مهمترین اولویت های آن می دانم که محصول خوب با قیمت مناسب و با شرایط ایده آل به دست مشتری برسد، پس محصول خوب با قیمت مناسب دومین ویژگی یک شرکت موفق می باشد.

سوم پلن درآمد زایی یک شرکت موفق باید شفاف و قابل قبول باشد و رؤیا نفروشد.

چهارم طرز تفکر و شخصیت صاحبان کسب کار و همچنین سوابق کاری آنان و میزان آشنایی با این صنعت تأثیر زیادی در پیشرفت و آینده شرکت موفق دارد.

4- شرکت شما تا چه اندازه این ویژگی ها را داراست؟

به نظر بنده شرکت ما نه تنها تمام این ویژگی ها را داراست بلکه کمی فراتر هم رفته است که برایتان کمی شرح می دهم.

منتهی باید قبل از ادامه این مبحث در همین جا از همسرم کمال تشکر و قدردانی را داشته باشم چرا که بدون پشتیبانی ها و همراهی های همسرم و همچنین حمایت های او در این راه دشوار هرگز موفق نمی شدم این کسب و کار را راه بیاندازم.

همچنین باید از پدر بزرگوارم و همچنین سایر اعضای خانواده مهربانم تشکر و قدردانی کنم که با راهنمایی های خود راه را برای پیشرفت بنده هموار کردند. پدرم الگوی موفقیت و استواری بنده بوده و هست.

خوشبختانه در این راه توانستم از راهنمایی های بسیار دکتر عبدالحمید ابراهیمی پدر بازاریابی ایران و بنیان گذار رشته بازاریابی در ایران و همچنین مهندس رامین طاعتی پدر بزرگوارم بسیار بهره مند شوم و ایشان همیشه به بنده لطف داشته و دارند.

بنده فکر می کنم دانشی که از سیستم های جهانی پیدا کردم و علمی که پدرم و دکتر عبدالحمید ابراهیمی در اختیار بنده قرار دادند باعث شد که به فکر راه اندازی این سیستم در کشور عزیزم ایران اسلامی باشم.

و اما در باره ساختار این شرکت باید بگم که به لطف خدا فکر می کنم بهترین ساختار را داریم؛ زیرا در رابطه با تأمین کالا و انبار ها با شرکت توسعه بازرگانی درسا قرارداد همکاری انعقاد کردیم که این شرکت متشکل است از آقایان مهندس محبوبی (صاحب شرکت اشی مشی و چندین گروه کارخانجات دیگر)، مهندس سریری (صاحب شرکت ساوین) که این خود پشتوانه ای بسیار قوی در امر محصول، انبار و توزیع محصول می باشد.

همچنین در رابطه با امور حقوقی و قراردادی مربوط به شرکت بازاریابان خاک اهورایی همسرم که فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه تهران می باشد و با توجه به ارتباطات بسیار گسترده ای که با شرکت های حقوقی دارند تمامی امور حقوقی شرکت را عهده دار می باشند.

در رابطه با امور مالی خواهرم که جزو حسابداران خبره می باشند و ایشان نیز ارتباطات بسیار مؤثری دارند، عهده دار کلیه امور مالی مربوط به شرکت شده اند.

5- به نظر شما چه اقداماتی فعالیت بازاریابی شبکه ای را مشابه فعالیت شرکت های هرمی جلوه می دهد؟

هر جا که رؤیا فروشی شود، هرجایی که عده ای که بیشتر زحمت می کشند کمتر از عده ای که زحمت نمی کشند ببرند.

راحت تر بگویم هرجایی که عدالت رعایت نشود.

 

6- شما چه راه کارهایی را اجرا کردید که شرکت شما به سمت هرمی شدن پیش نرود؟

در شرکت ما همانطور که اطلاع دارید پلن درآمد زایی بسیار شفاف است و برای همه در هرجای این ساختار یکسان و مشابه است.

همچنین سعی کردیم در طراحی پلن عدالت اسلامی را مدنظر قرارداده و قوانین زیبای اسلامی را نیز در آن رعایت کنیم.

از طرفی طرح درآمد زایی شرکت به تأیید کمیته نظارت رسیده و این خود باعث می شود شرکت نتواند به سوی هرمی شدن سوق پیدا کند و البته از تمام این ها بگذریم مگه با وجود تیم فنی و توانمند بازرسی این امکان وجود دارد شرکتی هرمی شود؟؟

7- به نظر شما برای اینکه بازاریابان یک شرکت موفق و سالم عمل کنند، شرکت چه برنامه هایی را باید مدنظر داشته باشد؟

اول آموزش، آموزش در همه کار مهم است از ساده ترین کار تا تخصصی ترین کارها نیاز به آموزش دارد. آموزش درست، باعث همرنگی گروه آموزش دیده شده و باعث می گردد کسب و کار به صورت علمی و با هدف و صداقت پیش برود. ما هم، در رابطه با آموزش برنامه های بسیاری در پیش داریم که قطعاً در این راه از راهنمایی ها و کمک های دکتر ابراهیمی استفاده خواهیم کرد. آقای دکتر ابراهیمی نیز به ما لطف کرده اند و تا به این لحظه جهت ایجاد برنامه های آموزشی در کنار ما بوده اند و امیدواریم که همچنان مورد لطف ایشان قرار داشته باشیم. همچنین مفتخریم در این راه از تجربیات آقای مهندس شاهین رفیعی هم که زمان زیادی را در این عرصه فعالیت داشتند استفاده کنیم. بازاریاب ها باید در رابطه با راه و روش بازاریابی، فروش، پرزنت، زبان بدن، آواشناسی و … به صورت علمی اطلاعات داشته باشند تا بتوانند در هنگام مذاکره مدیریت خوبی نسبت به اوضاع و روند مذاکره داشته باشند.

دوم عدالت محوری، سیستم باید به صورت عدالت محور و طبق قانون پیش برود، قانون برای همه صادق است و نباید در اجرای قانون تفاوتی قائل شد.

سوم راستگویی و درست اندیشی که فکر نمی کنم این کار نیازی به توضیح داشته باشد و همه مفهوم آن را بخوبی می فهمیم.

8- تولید کننده بودن شرکت و ارائه محصولات منحصر به فرد در موفقیت شرکت چه نقشی را دارد؟ و به نظر شما محصولاتی که شرکت ها ارائه می دهند باید چه ویژگی هایی داشته باشند تا شرکت را به اهدافش نزدیک کند؟

با تولید کننده بودن شرکت بازاریابی شبکه ای خیلی مخالف هستم زیرا قطعاً تولیدات خود را نسبت به سایر تولید کنندگان ترجیح می دهند حتی اگر محصولات سایر تولید کنندگان از کیفیت و قیمت بهتری برخوردار باشد. و کلی سوال بوجود می آید که آیا بجای محصول نامرغوب (از لحاظ قیمت و یا کیفیت) که ممکن در شرکت بنده تولید می شود حاضرم محصول مرغوب یا مرغوب تر یک شرکت دیگر را جایگزین کنم؟ آیا با این کار می توان به بالندگی کشور کمک کرد؟ آیا می توان با این روش باعث رونق اقتصادی و کسب و کار گردید؟ آیا این کار کمک به سایر صنایع کشور می شود؟؟؟ از نظر بنده جواب همه این سؤالات خیر است.

امیدوارم که قاطعانه در این باره تصمیم درستی اتخاذ گردد.

9- چه برنامه هایی برای حمایت از مصرف کننده نهایی دارید؟ و این گروه در شرکت شما چه جایگاهی دارند؟

مصرف کنندگان نهایی دلیل بقا و رشد شرکت هستند، منطقاً ما نیاز به حمایت مصرف کنندگان نهایی داریم، باید جایگاه شرکت بازاریابان خاک اهورایی را نزد مصرف کنندگان نهایی بدست بیاوریم و برای رسیدن به این هدف نیاز به محصولات خوب با قیمت مناسب و همچنین خدمات شایسته خواهیم داشت.

10- نظرتان در مورد پرداخت پورسانت چیست؟ چه سهمی از سود شرکت باید به این موضوع اختصاص پیدا کند و کدام بخش بیشترین سهم را باید داشته باشد، پورسانت خرده فروشی یا فروش گروه؟

از نظر بنده پورسانت یا همان سود شراکتی یا پرداخت وجه در قبال عملی بسیار مناسب است و باعث رضایت همه می شود، هم شرکت که بابت کار انجام شده هزینه ای را می پردازد و هم بازاریاب که در ازای کار انجام شده هزینه ای را دریافت می کند، در شرکت های بازاریابی شبکه ای حصول درآمد خرده فروشی می باشد؛ پس قطعاً باید پورسانت خرده فروشی سود بیشتری را دارا باشد که در پلن درآمد زایی شرکت بازاریابان خاک اهورایی این امر به خوبی رعایت شده است.

11- نظرتان در مورد آیین نامه مصوب جدید چیست؟ چه مقدار توانسته خلأهای موجود در زمینه این فعالیت را پر کند؟

برخی از قوانین بسیار خوب است اما برخی از قوانین از نظر بنده نیاز به بازبینی دارند، مهمتر از قوانین آموزش و اطلاع رسانی های همگانی است.

مطمئن هستم به مرور زمان قوانین تغییر خواهند کرد و بهینه می شوند و امیدوارم همه شرکت ها قوانین را بصورت تمام و کمال به خوبی اجرا کنند.

12- به نظر شما چه مشکلاتی پیش روی این صنعت در کشور ماست و راهکارهای برطرف کردن آن ها چیست؟

اولاً متأسفانه هنوز مرجع رسمی در رابطه با آموزش بازاریابی شبکه ای وجود ندارد و امیدوارم دانشگاه های کشور نیز به این عرصه ورود کنند و رشته ها و دوره هایی را بصورت آکادمیک در رابطه با بازاریابی شبکه ای برگزار کنند.

دوماً مراحل ثبت شرکت و کسب مجوز در حال حاضر بسیار دشوار و طاقت فرسا هست که امیدوارم آن هم به یاری دولت محترم حل شود. چند مورد از نظر بنده نیاز به اصلاح دارد یکی اینکه بازاریاب ها می بایست بتوانند به نام خود در چند شرکت ثبت نام کنند؛ زیرا در حال حاضر هستند کسانی که با نام خود و فامیل و یا … در چند شرکت فعالیت می کنند و این امر ردیابی و پیگیری ها را برای بازرسی محترم منطقاً دشوار می کند و به نظر بنده آزادی عمل برای بازاریاب بهتر است تا دور خوردن شرکت و مسئولین.

سوماً در حال حاضر فقط ۲۰ شرکت هستیم و این یعنی انحصار. به نظر بنده انحصار می تواند کیفیت و رقابت را خراب کند.

13- دو تخلف استراتژی فروش و فعالیت در شعب غیر قانونی این روزها خیلی به چشم می خورد، علی رغم اطلاع رسانی های انجام گرفته باز هم شاهد وقوع آن ها هستیم؛ به نظرتان علت ریشه ای وقوع این تخلفات چیست و برای از بین بردن آن ها چه اقداماتی و توسط کدام یک از عناصر فعال در این حرفه باید صورت بگیرد؟

فعالیت در شعب غیرقانونی که خب همانطور که فرمودید غیرقانونی است و می بایست طبق قانون با آن ها برخورد شود و فکر کنم این موضوع به سازمان ثبت شرکت ها بر می گردد و حتی در صلاحیت بنده نیست که در این رابطه نظر بدهم.

اما در رابطه با استراتژی های فروش به لطف خدا کمیته نظارت و تیم بازرسی به صورت مستمر نظارت های خود را دارند اما امیدوارم کمی دانش عمومی و راهکار های آن را بیشتر از طریق سایت های مرجع آموزش دهیم، زیرا استراتژی فروش فقط یک استراتژی است و درستی و غلط بودن آن به خود فرد بر می گردد، ممکن است یکی با این استراتژی موفق شود و یکی به خاک سیاه بنشیند. اما اگر آگاهی همه در این باره بیشتر شود آنگاه همه می توانند درست و بدون مشکل استراتژی کارآمدی را برای خود انتخاب کنند.

 

14- بازاریابان بیشتر با چه مشکلاتی درگیر هستند و از نظر شما نقش شرکت ها در ایجاد این مشکلات به چه میزان است؟

اکثرا بازاریاب دچار سردرگمی ای شده اند به نام بازار سرد و بازار گرم، به نظر بنده این بازارها درست نیست و بازاریاب باید همان طور که از اسمش پیداست راهی برای فروش محصول پیدا کند اما برای فروش محصول ابتدا باید از کیفیت و قیمت آن اطمینان حاصل کرد منطقاً فروش محصول هزار تومانی به قیمت دوهزار تومان کار سختی است مگر فروش آن به افرادی که به ما به اندازه کافی اعتماد دارند که به این افراد بازار گرم گفته می شود. به همین علت به نظر بنده شرکت ها باید محصولات را جوری در اختیار بازاریابان قرار دهند که هم از نظر قیمت و هم از نظر کیفیت حرفی برای گفتن داشته باشند.

بازاریاب ها باید در رابطه با راه و روش بازاریابی، فروش، پرزنت، زبان بدن، آواشناسی و … به صورت علمی اطلاعات داشته باشند تا بتوانند در هنگام مذاکره مدیریت خوبی نسبت به اوضاع و روند مذاکره داشته باشند و این وظیفه شرکت هاست تا راهی برای دست یابی درست به این اطلاعات و یا آموزش ها را در اختیار بازاریابان خود قرار دهند.

15- نقاط ضعف و قوت شرکت خود را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی سخت است که بتوانم نقاط ضعف شرکت خودم را بیان کنم چون قطعاً اگه نقطه ضعفی پیدا کنیم بلافاصله آن را رفع می کنیم.

بازاریابی شبکه ای علمی نوین و جدید است و پیامبر اعظیم الشان فرمودند ” اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد” و ما این علم را به صورت اسلامی و درست در اختیار خواهیم گرفت و مطئن باشید با استناد به فرمایشات مقام معظم رهبری تمام نقاط ضعف خود را به قوت تبدیل خواهیم کرد.

شعار ما نیز این است: با هم برای این وطن، حالا که به لطف مقام معظم رهبری و دولت اسلامی راه برای ورود به عرصه بازاریابی شبکه ای برای ما هموار گردیده باید با همدلی و همراهی بتوانیم به موفقیت های بزرگی دست یابیم و با کمک هم به شعار اقتصاد مقاومتی جامعه عمل بپوشانیم انشاالله.

 

 

16- آینده بازاریابی شبکه ای در ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟

بی شک آینده روشن در انتظار این صنعت است و بازاریابان خاک اهورایی به عنوان اولین شرکت فروش مستقیم سعی می کند نقش مورد قبول و همه پسندی را در این عرصه ایفا کند.

 

17- شرکت شما در پنج سال آینده در چه جایگاهی قرار گرفته؟ آیا چشم اندازی برای آینده خودتان ترسیم کردید و چه برنامه ریزی هایی برای رسیدن به جایگاه مورد نظرتان انجام داده اید؟

به لطف خدا، مقام معظم رهبری و دولت اسلامی قطعاً چشم انداز خوبی برای خانواده بازاریابان خاک اهورایی وجود خواهد داشت همچنین امید است با همدلی و همراهی همه اعضا و مسئولین بتوانیم به موفقیت های بزرگی دست یابیم و با کمک هم به شعار اقتصاد مقاومتی جامعه عمل بپوشانیم انشاالله.

 

18- توصیه شما به افرادی که می خواهند در این زمینه سرمایه گذاری کنند چیست؟

امیدوارم هر کسی که می خواهد به این صنعت وارد شود اولاً: سابقه نتورکر بودن داشته باشد، دوماً: به ارزشهای اسلامی و انسانی پایبند باشد و برای رفاقت بیاید نه رقابت.

 

 

19- نظر شما راجع به سایت mlm چیست و آیا مطالب آن را مطالعه کردید؟

 

با توجه به این که این سایت سایت اصلی بازرسی می باشد و در سایت کمیته نظارت نیز لینک دارد باید خیلی قوی تر و پر محتوی تر باشد.

این سایت از نظر بنده قرار نیست سایت رسانه ای باشد و باید بیشتر سایت آموزشی و بازرسی باشد. باید در این سایت امکان گفتمان بین شبکه ای به وجود بیاید، باید همه بتوانند در این سایت آزادانه نظر بدهند و حتی همدیگر را به چالش بکشند. به این شکل میتوان از دیدگاه های همه خبر دار شد، نقاط ضعف را شناسایی کرد و برای رفع و ترمیم آن اقدام کرد.

http://mlmbook.ir/News/1/59
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
  
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها