مردم می ترسند که سیستم بازاریابی چند سطحی آن ها را استثمار کند

 مردم می ترسند که سیستم بازاریابی چند سطحی آن ها را استثمار کند
تاريخ:چهارم تير 1397 ساعت 03:43   |   کد : 946   |   مشاهده: 3892
به نقل از نشریه دانشگاه ترانسیلوانیای براسو در کشور رومانی، برای داشتن عملکرد درست، یک سیستم بازاریابی چند سطحی نباید سرگرم وسوسه بردهای سریع و بزرگ شود، بلکه باید روی منافع کوچک و طولانی مدت تمرکز کند.

ترس از انتخاب غلط: زمانی که شما در معرفی یک محصول عرضه شده توسط فروشنده مستقیم مشارکت می کنید، آن ها مدیریت می کنند که این تصویر در ذهن مشتری خلق شود که در حقیقت محصولات آن ها بهترین هستند؛ بنابراین، آن محصولات نمی توانند در قفسه های فروشگاه پیدا شوند، چراکه آن ها با کیفیت بالا هستند و فقط می توانند از طریق این سیستم خریداری شوند.

ترس از عضوی از گروه نبودن: از طریق نمونه محصولاتشان، شرکت های بازاریابی سعی می کنند یک سبک زندگی را که آرزوی همه است، در سیستمی کوچک جای دهند.

ترس از مصاحبه: برای وارد شدن به این کسب و کار، کافی است یک بسته اولیه از محصولات را خریداری کنید. عضو جدید نیازی به شرکت در مصاحبه یا دادن رزومه ندارد. به سادگی از طریق خرید آن بسته از محصول، فرد وارد "بازی" می شود.

ترس از شکست: یک شرکت با سابقه طولانی در زمینه بازاریابی در مورد روش سازمان دادن به کسب و کار بسیار سخن می گوید و برای آن هایی که می خواهند درآمدشان را در یک مسیر "امن" توسعه دهند این باور کردنی می شود.

همزمان، سیستم بازاریابی چند سطحی نیز از میل افراد برای تصدیق و تقدیر سوء استفاده می کند، که در بیشتر موارد برای افراد مهم تر از میل برای امنیت و آسایش دراز مدت است. به همین دلیل است که بسیاری از اعضای جدید با محصولات فروخته نشده بی شمار، گاراژهای خود را پر می کنند، برای اینکه فقط به صحنه دعوت شوند و توسط حضار تحسین شوند، چراکه فقط طی 6 ماه از موقعیت برنز به پلاتین رسیده اند.

برای داشتن عملکرد درست، یک سیستم بازاریابی چند سطحی نباید سرگرم وسوسه بردهای سریع و بزرگ شود، بلکه باید روی منافع کوچک و طولانی مدت تمرکز کند.

محصولات نیاز به فروخته شدن در اندازه های کم به منظور داشتن سفارش های ثابت ماهیانه دارند و معیارها برای عضویت در سیستم ممکن است به علت ماندگاری، سخت گیرانه تر باشد.

با توجه به محصولات شرکت، یک فروشنده خوب موارد ذیل را می داند: ویژگی ها یا خصوصیات، معرفی، نمایش یا مقایسه، ارائه مزایا، مقایسه رقابتی، قیمت ها و دسترس پذیری.

همچنین، برای توزیع کنندگان بسیار مهم است که بدانند چگونه از مدارک فروش استفاده کنند و این که بدانند چگونه محصولات را ثبت کرده و چطور پرداخت کنند و به مشتریان قبل و بعد از فروش کمک کنند. به همین دلیل است که ورود به سیستم بازاریابی چند سطحی در حالی که نسبتاً آسان است، "برای همه" نیست.

 

منبع:نشریه دانشگاه ترانسیلوانیای براسو

http://mlmbook.ir/News/1/946
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
  
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها