ادعای فعالیت تک سطحی و انجام فعالیت چندسطحی

ادعای فعالیت تک سطحی و انجام فعالیت چندسطحی
تاريخ:بيست و سوم مهر 1397 ساعت 11:04   |   کد : 965   |   مشاهده: 7831
برخی از صاحبان کسب وکار با عنوان پرداخت پورسانت های تک سطحی فعالیت شان را آغاز کرده اند اما درعمل به طور غیرمستقیم در حال پرداخت پورسانت چندسطحی بدون دریافت مجوز قانونی هستند.
بیش از 7 سال از فعالیت قانونی شرکت های بازاریابی شبکه ای در کشور می گذرد و تاکنون 29 شرکت پروانه کسب بازاریابی شبکه ای را دریافت نموده و درحال فعالیت و فروش کالا می باشند. آنچه در این برهه زمانی در مورد شرکت های دارای پروانه می توان به صراحت اعلام کرد این است که با توجه به آیین نامه موضوع ماده87 قانون نظام مهندسی تمامی شرکت ها جهت عرضه کالا در سیستم می بایست نسبت به اخذ پروانه بهره برداری جهت تولید کالا مبادرت نمایند و از طرفی به علت نداشتن امکان  و ظرفیت لازم جهت انجام این مه ، در عمل شاهد غیرفعال بودن بیش از نیمی از این شرکت ها هستیم و تعدادی از آنها در حال فروش و عرضه کالاهای قبلی خود می باشند.
با این مقدمه به سراغ وضعیت تبلیغ  و فعالیت زیر زمینی برخی از صاحبان کسب وکار می رویم که با عنوان پرداخت پورسانت های تک سطحی  فعالیت شان را آغاز کرده اند، اما درعمل به طور غیرمستقیم، آگاهانه و یا ناآگاهانه در حال پرداخت پورسانت چندسطحی بدون دریافت مجوز قانونی هستند.
اکثر شرکت های اشاره شده، در حوزه خدمات و ارائه کارت های تخفیف، فروش پلن های پیامکی، درمانی، بازاریابی خدماتی کالای فروشگاها یا..... فعالیت می نمایند و برخلاف ادعای اولیه آنها مبنی فعالیت تک سطحی، مبادرت  به توضیح پلن درآمدی براساس پرداخت پورسانت در چندین سطح ناشی از فعالیت زیر مجموعه (شبکه ای)  می نمایند.
لازم به یادآوری است که مطابق با بند "ز" قانون الحاقی به قانون اخلالگران در نظام اقتصادی با هرگونه تأسیس، قبول نمایندگی، عضوگیری و ثبت نام در بنگاه، مؤسسه، گروه یا فهرست اسامی با وعده کسب درآمد ناشی از افرایش اعضاء به صورت شبکه ای، خواه از طریق عرضه کالا، خدمات، اجبار به خرید کالا، دریافت حق عضویت و یا شیوه مشابه دیگر، همچنین جلب مشتریان به عنوان بازاریاب یا به هر عنوان دیگر با وعده دریافت کالا و خدمات رایگان یا به قیمتی کمتر از قیمت واقعی و دادن درصد پورسانت یا توزیع جایزه، جرم تلقی شده و مجازات پیش بینی شده برای آن در قانون درنظر گرفته  شده است.
لذا به فعالان این حوزه توصیه می گردد با دقت و آگاهی بیشتری از قوانین در کسب وکار خود فعالیت نموده و پیش از فعالیت، شرایط و ضوابط آن را مورد بررسی قرار دهند تا عدم آگاهی و یا مشاوره های نادرست از برخی لیدرهای با سابقه بازاریابی شبکه ای دچار خسران و ضرر نشوند.
یادآور می شود، بازاریابی تک سطحی روشی از فروش است که در آن تمامی  کمیسیون ها برطبق فروش شخصی بازاریاب پرداخت می شود، در روش تک سطحی بازاریاب توانایی جذب و معرفی بازاریاب دیگر را به عنوان زیر مجموعه ندارد.
 

http://mlmbook.ir/News/1/965
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها