چگونه در کارمان استاد شویم

چگونه در کارمان استاد شویم
تاريخ:بيست و پنجم ارديبهشت 1400 ساعت 07:49   |   کد : 99   |   مشاهده: 529
بازاریابی شبکه ای حرفه ای است که با دارا بودن برخی مهارت ها که یادگیری آن ها چندان هم سخت نیست، می توانید به موفقیت برسید. مری کریستنسن یکی از ...

بازاریابی شبکه ای حرفه ای است که با دارا بودن برخی مهارت ها که یادگیری آن ها چندان هم سخت نیست، می توانید به موفقیت برسید. مری کریستنسن یکی از کارشناسان باتجربه در این حرفه، 6 مهارت اصلی را برای کسب موفقیت به بازاریابان توصیه کرده است.
3 مهارت پایه و 3 مهارت پشرفته وجود دارند که اگر بازاریابان آن ها را فرا بگیرند، قادر خواهند بود مسیر موفقیت شان را به خوبی طی کنند.
3 مهارت پایه عبارتند از:
1- زمان بندی: یکی از مهارت های بسیار مهم است. شما باید توانایی برنامه ریزی زمانی داشته باشید. برای کلیه فعالیت هایتان چارچوب زمانی تعیین کنید و بر طبق آن چارچوب حرکت کنید. دفتر برنامه ریزی شما، نشان دهنده وضعیت کاری شما است. اگر دفتر تان خالی است؛ یعنی که در کارتان منظم نیستید و کار شما در آینده با خطر رو به رو خواهد شد.
2- فروش: دومین مهارتی است که باید برای آن زمان صرف کنید و تکنیک های آن را فرا بگیرید. در این حرفه درآمد ماهیانه شما به میزان فروش خودتان و گروه تان بستگی دارد. باید در جهت افزایش آن برنامه ریزی کرده و زمان بگذارید.
3- داوطلب گیری: بخشی از درآمد شما از خرده فروشی افرادی که جذب کرده اید، تأمین می شود. باید یاد بگیرید افراد مناسب و داوطلب را شناسایی کنید و به خوبی کسب و کارتان را به آن ها معرفی کنید.

بعد از 3 مهارت پایه، 3 مهارت پیشرفته تر وجود دارد که مکمل سه مهارت پایه است و به همان اندازه به شما در رسیدن به موفقیت کمک خواهد کرد:
1- ساختن روابط: فروش یک مرتبه ای و ملاقات های اتفاقی، کسب و کار مستحکمی برای شما نمی سازد. اگر مشتری و همکاران قبلی تان را از دست بدهید و مرتب به دنبال افراد جدید باشید، قبل از آن که کارتان به جایی برسد از پا در خواهید آمد. سعی کنید برای خودتان مشتریان ثابتی ایجاد کنید و روابط بلند مدتی را با سایر همکاران فروش تان پایه ریزی کنید.
2- موفقیت شما نهایتاً به موفقیت افرادی که جذب کرده اید گره خورده است. با اینکه مسئول موفقیت آن ها نیستید ولی مسئول کیفیت حمایتی هستید که به آن ها می دهید.
3- مدیریت: موفقیت با انضباط به دست می آید. بی نظمی، شما را به موفقیت نمی رساند. همه کارهایتان را از روی برنامه و به ترتیب پیش ببرید. با یک دست نمی توانید چند هندوانه بلند کنید.
این شش مهارت و یا به گفته دیگر ابزار، به شما در راه اندازی کسب و کار بازاریابی شبکه ای کمک خواهد کرد. 3 ابزار پایه برای کارهای ساده تر و 3 ابزار پیشرفته برای کارهای کمی پیچیده تر هستند.
باید روش استفاده هر کدام از این ابزارها را به خوبی یاد بگیرید. اگر زمان بندی بلد نباشید، مهم نیست که چقدر فروشنده خوبی هستید؛ چرا که بدون زمان بندی مناسب نمی توانید کار فروش را انجام دهید. اگر فروش نداشته باشید، درآمد مناسبی نخواهید داشت. وقتی نتوانید افراد را جذب کنید و روابط مناسبی با آن ها برقرار کنید، نمی توانید مربی باشید و بدون توان مدیریت نمی توانید، کسب و کارتان را اداره کنید.
در آغاز کار هیچ کدام بی نقص نیستیم. فقط لازم است با خودمان و دیگران صادق باشیم و تلاش داشته باشیم؛ با تلاش و مهارت آموزی به جایگاهی که انتظار آن را داریم، خواهیم رسید.

 

http://mlmbook.ir/News/1/99
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
  
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها