راهنمای کسب و کارها در مورد بازاریابی چند سطحی(قسمت دوم)

راهنمای کسب و کارها در مورد بازاریابی چند سطحی(قسمت دوم)
تاريخ:نهم شهريور 1401 ساعت 08:51   |   کد : 1165   |   مشاهده: 672
یک شرکت بازاریابی باید به بازاریابان خود دستور دهد که اظهارات نادرست، گمراه‌کننده یا غیرمستند نداشته باشند و بر شرکت‌کنندگان نظارت داشته باشد تا اظهارات نادرست، گمراه‌کننده یا غیرمستند ...
8. آیا قوانین فدرال یا مقررات خاصی وجود دارد که FTC شرکت های بازاریابی چند سطحی را ملزم به اجرای آن کرده باشد؟
FTC قوانین و مقررات مختلفی را در رابطه با تبلیغات، بازاریابی، فروش، صورتحساب، حریم خصوصی، امنیت داده‌ها، حق رای دادن و فرصت‌های تجاری و سایر موضوعاتی که در ام ال ام اعمال می‌شود یا ممکن است اعمال شود، اجرا می‌کند. اطلاعات مفید برای مشاغل علاقه مند به این موضوعات در مرکز تجاری FTC موجود است.

9. آیا شرکت های بازاریابی چند سطحی تابع قانون کسب و کار FTC هستند؟
همانطور که در اهداف قانون کسب و کارها بیان شده است، کمیسیون این قانون را برای جلوگیری از فراگیری گسترده عنوان بازاریابی چند سطحی تدوین کرده است. ارائه تعریف از کسب و کارهای تجاری برای جلوگیری از بازاریابی به شمار آمدن انواع کسب و کارها است. مانند تمامی فرصت های شغلی( کسب و کارها)، تعیین اینکه آیا بازریابی چند سطحی یک فرصت تجاری است که این قانون در مورد آن اعمال می شود، باید به صورت موردی انجام شود.

10. FTC مورد به مورد در ارزیابی اینکه آیا ادعاها یا رفتار بازاریابان چند سطحی ناقض بخش 5 قانون FTC است، اقدام کرده است. چرا؟
در بسیاری از زمینه ها، کمیسیون اجرای قانون مورد به مورد را برعهده گرفته که در مقایسه با قوانین تجویزی یا اقدامات قانونی دیگر می تواند مزایای قابل توجهی را ارائه دهد. به عنوان مثال، رویکرد مورد به مورد به FTC اجازه می‌دهد تا به شاکیانی که درگیر آسیب خاصی هستند، رسیدگی کند، بدون اینکه مستقیماً کل صنعت را تحت تأثیر قرار دهد. این رویکرد همچنین پیامدهای ناخواسته بالقوه ایجاد شده از استانداردهای صنعتی یکسان در قوانین یا مقررات را محدود می نماید.

11. آیا دستورات صادر شده در راستای اجرای قوانین اجرایی FTC، مانند مواردی که در FTC v. Herbalife و FTC v. Vemma Nutrition وارد شده است، برای صنعت الزام آور است؟
دستوراتی که در نتیجه قوانین اجرایی FTC صادر شده برای کل صنعت الزام آور نیست. با این حال، چنین احکامی می‌توانند برای شرکت های بازاریابی که به آن‌ها مقید نیستند، مفید باشند. اعضای صنعت می‌توانند داوطلبانه از مفاد این دستورات پیروی کنند یا در توسعه رویه‌ها و رویه‌های خود مفاد آن را در نظر بگیرند. همه اعضای صنعت موظف به پیروی از قانون هستند و مفاد دستورات FTC ممکن است راهنمایی و بینشی برای کمک به آنها در انجام این کار ارائه دهد.

12. چگونه باید کسب و کار بازاریابی به مشتریان بالقوه و فعلی ارائه شود؟
معرفی کسب و کار و پیام‌هایی که یک شرکت بازاریابی در مورد این فرصت شغلی ارائه می‌دهد باید صادقانه و غیر گمراه‌کننده باشد تا طبق بخش 5 قانون FTC مانع از اغواگری و فریب شود. اظهارات یک شرکت بازاریابی چند سطحی در مورد فرصت های تجاری خود، از جمله ادعاهای درآمدی؛ در صورتی که نادرست، گمراه کننده، یا غیرمستند و برای مصرف کنندگان مهم باشد، بخش 5 قانون FTC را نقض می کند.
اگر چه تشخیص اینکه آیا دعاهای مطرح شده فریبنده است، نیازمند بررسی و استعلام است اما در زیر برخی از اصول راهنما بیان شده است.

13.یک شرکت باید مبنای معقولی برای ادعاهایی که به شرکت کنندگان فعلی یا بالقوه درباره فرصت شغلی خود می کند یا منتشر می کند، داشته باشد. «مبنای معقول» به معنای شواهد عینی است که این ادعا را تأیید می کند. اگر شرکتی فاقد چنین شواهد عینی باشد، ادعاها احتمالا فریبنده هستند.
برخی فرصت‌های تجاری ممکن است خود را راهی برای ثروتمند شدن شرکت‌کنندگان یا داشتن یک سبک زندگی ثروتمند نشان دهند. آنها ممکن است از طریق کلمات یا از طریق تصاویری مانند خانه های گران قیمت، اتومبیل های لوکس و تعطیلات عجیب و غریب چنین رویاپردازی هایی را ارائه دهند. اگر شرکت‌کنندگان عموماً به چنین نتایجی دست پیدا نکنند، این اظهارات احتمالاً برای شرکت‌کنندگان فعلی یا احتمالی، نادرست یا گمراه‌کننده خواهد بود.
شرکت های ام ال ام ممکن است ادعا کنند که شرکت‌کنندگان، در حالی که لزوماً ثروتمند نیستند، می‌توانند به درآمدی در سطح حرفه ای دست پیدا کنند. آنها ممکن است از طریق کلمات یا تصاویر نشان دهند که شرکت کنندگان می توانند هزاران دلار در ماه به دست آورند، شغل خود را ترک کنند، "رؤسای خود را اخراج کنند" یا والدین خانه نشین شوند. اگر شرکت‌کنندگان عموماً به چنین نتایجی دست پیدا نکنند، این اظهارات احتمالاً برای شرکت‌کنندگان فعلی یا احتمالی نادرست یا گمراه‌کننده خواهد بود.
علاوه بر این، یک سناریوی درآمد فرضی - مانند "اگر شما 30 نفر را استخدام کنید که هر کدام 1000 دلار محصول در هر ماه می فروشند، 1500 دلار در ماه درآمد خواهید داشت" - ممکن است به این معنی باشد که مفروضات ایجاد شده (به عنوان مثال، تعداد افراد استخدام شده، مقدار) فروخته شده توسط هر نیروی جذب شده با تجربیات واقعی شرکت کنندگان معمولی سازگار است. اگر مفروضات اینطور نباشند، سناریوی سوددهی طرح احتمالاً برای مصرف کنندگان نادرست یا گمراه کننده خواهد بود.
ساختار پاداش دهی یک شرکت بازاریابی چند سطحی می تواند به بازاریابان خود انگیزه ارائه فرصت شغلی به مشتریان فعلی یا بالقوه ارائه دهد. بنابراین یک شرکت بازاریابی باید به بازاریابان خود دستور دهد که اظهارات نادرست، گمراه‌کننده یا غیرمستند نداشته باشند و بر شرکت‌کنندگان نظارت داشته باشد تا اظهارات نادرست، گمراه‌کننده یا غیرمستند انجام ندهند.
14. عناصر یک طرح سازگار بازاریابی چند سطحی موفق چیست؟
در یک طرح سازگار بازاریابی، باید این اطمینان وجود داشته باشد که شرکت فرصت شغلی را هم از طریق مواد بازاریابی و هم پیام ها و هم از طریق جلسات معرفی کار بازاریابانش به مشتریان فعلی یا بالقوه معرفی می کند. علاوه بر این، طرح سازگار باید تضمین کند که پورسانت پرداخت شده توسط شرکت بر اساس فروش واقعی به مشتریان واقعی است، نه بر اساس خرید عمده فروشی یا سایر پرداخت های بازاریابان.
 

http://mlmbook.ir/News/1/1165
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها