شرکت های جهانی بازاریابی شبکه ای هرمی(قسمت اول)

شرکت های جهانی بازاریابی شبکه ای هرمی(قسمت اول)
تاريخ:پانزدهم شهريور 1401 ساعت 13:44   |   کد : 1166   |   مشاهده: 921
اکثر فروش ها بین شرکت و بازاریابان اتفاق افتاده است و نه مصرف کننده که این نشان از هرمی بودن این شرکت دارد.
به یاد داشته باشید، همه طرح‌های هرمی یا MLM کلاهبرداری نیستند. به عنوان مثال، برخی از شرکت هایی که در لیست زیر قرار دارند، شرکت های قانونی هستند که مشتریان وفاداری دارند و همچنان به رشد خود ادامه می دهند.
با این حال، قبل از ثبت نام، پیوستن یا پذیرش شغل در هر یک از شرکت های بازاریابی شبکه ای، حتماً تحقیقات خود را انجام دهید تا متوجه شوید که آیا برای شما و سبک زندگی شما مناسب است یا خیر.
بسیاری از این شرکت ها پتانسیل کسب درآمد نامحدود را وعده می دهند و شما را برای جذب اعضای جدید تشویق می کنند. بنابراین، اگر با شرکت و محصول احساس راحتی نمی کنید، برای فروش آن به خانواده و دوستان خود زمان سختی خواهید داشت.

شماره 10: Mary Kay Consulting
این شرکت  توسط کمیسیون بررسی جرم امریکا مورد بررسی های زیادی قرار گرفته و به عنوان یک شرکت با طرح های هرمی غیر قانونی شناخته می شود.
به عنوان مثال، شرکت فروشندگان خود را ملزم به خرید حجم بالای محصول نکرده اما آنها به دلیل منفعتی که برایشان دارد این حجم را خریداری کرده اند. کمیسیون بررسی جرم امریکا  اعلام کرده که دریافت کمیسیون بر اساس فروش واقعی محصول قانونی است.
با این حال، طبق این مقاله، اکثر فروش ها بین شرکت و بازاریابان اتفاق افتاده است و نه مصرف کننده که این نشان از هرمی بودن این شرکت دارد.

شماره 9: Business in Motion
در دوران اوج رکود بزرگ، Business in Motion به کانادایی‌ها راه آسانی برای کسب درآمد 100000 دلاری در سال با فروش تورهای تعطیلات با عنوان "dirt cheap" ارائه کرد. برای عضویت، اعضای جدید باید 3200 دلار هزینه ورودی می پرداختند، اما برای هر بسته فروخته شده 5000 دلار پورسانت دریافت می کردند.
این اولین هشدار قرمزی بود که در نهایت این شرکت را محکوم کرد، زیرا برای کارشناسان جای سؤال بود که چگونه شرکت توانسته پورسانتی بالاتر از هزینه واقعی محصول پرداخت کند.
گروهی متشکل از 2000 سرمایه گذار توسط این طرح فریب خوردند و در مجموع 6.5 میلیون دلار جایزه دریافت کردند. علاوه بر این، مرد پشت این طرح، الکس کلیپاکس، در انگلستان به سر می برد.

شماره 8: United Sciences of America
شرکت United Sciences of America که در دهه 1980 تاسیس شد، سلامتی افراد در آن زمان را مورد تهدید قرار داد چراکه وعده داد افرادی که مکمل‌های شرکت را مصرف ‌کنند از HIV و سرطان محافظت می شوند. آن‌ها حتی از ویلیام شاتنر تأییدیه‌ای برای افراد مشهور داشتند.
با این حال، NBC News داستانی در مورد ادعاهای جعلی و تبلیغات کلی این شرکت منتشر کرد. بعلاوه، به هیئت مشاوران 16 نفره شرکت، هزینه های مشاوره پرداخت و به برخی از آنها کمک هزینه تحقیقاتی 100000 دلاری داده شده بود.
در سال 1987، سه ایالت به شرکت اعلام کردند که ادعاهای خود را تغییر دهد که به سرعت منجر به خروج اعضای بلندپایه هیئت مشاوران و متلاشی شدن شرکت شد.

شماره 7: BurnLounge, Inc
BurnLounge که در سال 2004 در اوج غیرقانونی بودن تأسیس شد، به 30000 نفر، از جمله نوازندگان معروف موسیقی، گزینه باز کردن یک فروشگاه برای فروش آهنگ ها از طریق یک وب سایت را پیشنهاد داد.
با این حال، برخلاف سایر سایت‌های پخش، مانند MySpace و PureVolume، مالکان جدید ملزم به پرداخت هزینه اشتراک بودند و با جذب اعضای جدید درآمد کسب می‌کردند و به کسانی که آهنگ می فروختند پورسانت هایی پرداخت می شد که فقط برای محصولات BurnLounge قابل بازخرید بودند.
البته، در صورت پرداخت هزینه های مربوطه، می توانستند پورسانت خود را با پول واقعی تعویض کنند.

شماره 6: USANA Health Sciences
در سال 2007، شرکت USANA Health Sciences  مورد بررسی کمیسیون بورس و اوراق امریکا قرار گرفت و یک پرونده 500 صفحه ای کلاهبرداری برای آن تشکیل شد.
USANA به عنوان یک شرکت بازاریابی چند سطحی، محصولات خود را فقط از طریق توزیع کنندگان به فروش می رساند. در حالی که توزیع‌کنندگان می‌توانستند محصولات خود را به هر کسی بفروشند و با استخدام فروشندگان دیگر و دریافت سهمی از درآمد آنها، سود بسیار بیشتری کسب می‌کنند.
هم کمیسیون بررسی جرم امریکا و هم FBI وقت خود را صرف تحقیق در USANA کردند و در ژوئیه 2008، این شرکت به یک توافق نامعلوم با شکایت کنندگان رسید که تا به امروز، این شرکت فعال است.

http://mlmbook.ir/News/1/1166
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
درباره ما
 
  پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس  www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف می توانند از طریق پست الکترونیک inFo@mlmBook.ir، اقدام نمایند. همچنین میتوانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس Unicode@mlmbook.ir ارسال نمایید.
 
پیوندها